top of page
Image by Nick Chong

Giełdy

Poznaj sprawdzone miejsca na obracanie kryptowalutami

Prędzej czy później będziesz musiał skorzystać z giełdy. Warto wybrać miejsca, które cieszą się dobrą opinią i oferują ciekawe możliwości pomnażania swojego kapitału.

Giełda to miejsce, gdzie możemy wymieniać swoje krypto na inne waluty, ale nie tylko. Świat kryptowalut rozwija się w niesamowitym tempie i oferuje niezliczone możliwości pomnażania swojego kapitału. Jedną z tych możliwości jest właśnie giełda! Tutaj możesz inwestować długoterminowo lub grać na spadki i wzrosty. Nie jest to łatwa zabawa i nie polecam gry na własną rękę bez wiedzy, bo łatwo wszystko stracić. Na szczęście są grupy tradingowe, do których możesz dołączyć i kopiować ruchy doświadczonych graczy. Trzymając się prostych zasad szybko zaczniesz pomnażać swój kapitał. 

Chcąc zacząć przygodę z tradingiem potrzebujesz konta na giełdzie. Więc jaką platformę wybrać? Chcesz grać anonimowo? Może nie masz nic przeciwko weryfikacji tożsamości? Dla każdego znajdzie się odpowiednie miejsce :) 

1024px-Binance_logo.svg (1).png

Binance - Giełda kryptowalut działająca na rynku od połowy 2017 roku. Pierwszą siedzibą był Shanghaj, następnie firma przenosiła się do Hongkongu, ale ostatecznie zakotwiczyła na Malcie. Niemal pół roku działalności platformy na rynku wystarczyło, aby stała się ona jedną z czołowych giełd kryptowalut na świecie. 

 

Z danych opublikowanych na stronie wynika, że na platformie jest już ponad 8 milionów aktywnych użytkowników. Giełda oferuje bardzo dużą ilość kryptowalut, co przyciąga coraz więcej użytkowników. Handel odbywa się na czterech rynkach walutowych: Bitcoin, Ethereum, BinanceCoin (BNB), Tether (USDT). Jak na chwilę obecną jest to jedna z najbardziej rozbudowanych giełd na świecie!

Rejestracja nowego konta na Binance jest bardzo prosta. Na pierwszym etapie należy uzupełnić swój e-mail i wprowadzić wybrane hasło (polecam wybrać bardziej skomplikowane hasło). Następnie dostajemy link weryfikacyjny, więc wiadomo co z nim zrobić. Po przeprowadzeniu rejestracji polecam zabezpieczyć swój profil. Do tego celu może posłużyć między innymi dwuetapowa weryfikacja (2FA).

Po zarejestrowaniu nowego konta na platformie, dostajemy dzienny limit wypłat, wynoszący 2 BTC. Limit ten można podwyższyć do 100 BTC, jednak trzeba zweryfikować konto wgrywając kopie swoich dokumentów, takich jak dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Jest to tzw. KYC (Know Your Customer). Jeżeli limit wypłat 2 BTC jest dla Ciebie wystarczający, weryfikacja dokumentów nie będzie wymagana.

Zarejestruj się z tego linku i uzyskaj 10% zwrotu prowizji - REJESTRACJA BINANCE

Podsumowanie: 

Wady

 • jak na każdej giełdzie możliwości ataków hackerskich

Zalety

 • sprawne działanie

 • duży wybór altcoinów

 • zapewnienie płynności w handlu

 • brak potrzeby weryfikacji konta

 • strona dostępna w języku polskim

 • nieustanny rozwój platformy

Język polski: TAK

Obsługa PLN: NIE

Obsługa walut FIAT: NIE

StableCoiny: TAK

Wpłaty cyfrowej waluty: BEZ OPŁAT
Opcja wpłaty PLN: BRAK

Opłaty za założenie konta: BRAK
Prowadzenie konta: DARMOWE

Konieczność weryfikacji konta: NIE (do limitu wypłat)

Bybit-removebg-preview (1).png

Bybit - Mimo, że giełda została uruchomiona dosyć niedawno, bo w 2018 roku, stała się jedną z najpopularniejszych platforma do gry na dźwigni i konkuruje z Bitmexem o miano najpopularniejszej giełdy do gry na BTC. Na Bybit odnajdą się zarówno doświadczeni inwestorzy, jak i początkujący gracze, bardzo prosty interface ułatwi nam przygodę z zarabianiem na dźwigni. Giełda ma swoją siedzibę w Singapurze, a prowadzona jest przez CEO Bena Zhou. 

Mimo tego, że giełda jest stosunkowo młoda zyskała rzeszę fanów na całym świecie i co najciekawsze nie jest potrzebny tutaj proces weryfikacji KYC! Jest to naprawdę dobra wiadomość dla każdego, kto nie do końca lubi legitymować się przy zakładaniu konta na giełdzie. Minusem napewno jest fakt, że giełda nie obsługuje tradycyjnej waluty FIAT, natomiast nie będzie problemu z zasileniem konta najbardziej popularnymi kryptowalutami tj. BTC, ETH, XRP, EOS czy USDT. Rejestracja konta to proces jak przy rejestracji konta na każdym innym portalu i nie sprawi nam większych problemów. Polecam jednak podwójne zabezpieczenie swojego konta na giełdzie za pomocą (2FA). Bezpieczeństwo środków to podstawa.

Brak obsługi FIAT wcale nie działa na niekorzyść giełdy. Zawsze można kupić krypto na Bitbay lub Coinbase lub innej platformie obsługującej np. karty kredytowe, a następnie zasilić konto giełdy Bybit i jesteśmy gotowi do gry na dźwigni. Giełda posiada również dużo bonusów na start, z których warto skorzystać. Pierwszym bonusem jaki możemy zgarnąć to 5$ za zadanie w social media - polubienie profilu giełdy na kanałach społecznościowych. Kolejny bonus związany jest już bezpośrednio z doładowaniem swojego konta i tutaj można zgarnąć kilkadziesiąt, a nawet kilkaset dolarów!

Zarejestruj się z tego linku i odbierz zniżki prowizyjne i pierwsze bonusy - REJESTRACJA BYBIT

Wady

 • jak na każdej giełdzie możliwości ataków hackerskich 

 • brak możliwości wpłaty FIAT

Zalety

 • sprawne działanie

 • przyjazny interface

 • zapewnienie płynności w handlu

 • brak potrzeby weryfikacji konta

 • lewar x100 

 • nieustanny rozwój platformy

Język polski: NIE

Obsługa PLN: NIE

Obsługa walut FIAT: NIE

StableCoiny: TAK

Wpłaty cyfrowej waluty: BEZ OPŁAT
Opcja wpłaty PLN: BRAK

Opłaty za założenie konta: BRAK
Prowadzenie konta: DARMOWE

Konieczność weryfikacji konta: NIE 

bottom of page