top of page
Image by Eftakher Alam

Jak zacząć?

Jak zacząć swoją przygodę z krypto dropami?

Będziecie do tego potrzebowali kilka podstawowych narzędzi, takich jak adres email, portfel i konta na odpowiednich kanałach social media

1. Jeżeli planujesz zacząć łapać darmowe zrzuty krypto, najlepiej się do tego porządnie przygotować. Zaczął bym od założenia nowego adresu email, na który będziesz rejestrował wszystkie zrzuty (chyba nie chcesz zaśmiecać swojej prywatnej skrzynki dziesiątkami maili?) Jeżeli masz maila przeznaczonego na sprawy związane z dropami, łatwo odnajdziesz się w wiadomościach i nie przegapisz żadnego dropa.

Jakiego maila założyć? Nie ma innego słusznego wyboru niż Gmail! Wystarczy założyć nowe konto na google i mamy gotowego maila do naszej przygody z łapaniem darmowych zrzutów.

Nowe konto google - www.google.com

2. Kolejnym krokiem będzie założenie kilku potrzebnych kanałów social media, które bedą niezbędne do wykonania określonych zadań. Nawet jeżeli posiadasz juz konta na tych platformach, polecam wykorzystanie swojego nowego adresu email i założenie nowych kont do krypto dropów. 

Telegram - www.telegram.org

Twitter - www.twitter.com

Medium - www.medium.com

3. Trzecim krokiem będzie założenie kilku portfeli kryptowalutowych na które będą wysyłane zrzuty. Podanie adresu portfela jest wymagane w większości dropów, natomiast zdarzają się sytuacje gdzie twórcy projektu tworzą własny portfel do przechowywania zrzucanego tokena. Polecam założenie kilku podstawowych portfeli, na które zrzucane jest najwięcej dropów.

Ethereum wallet - www.myetherwallet.com

Waves wallet - www.waves.exchange/sign-in

Stellar wallet - www.stellarport.io

4. Czwartym krokiem będzie czytelna formatka, na której będziemy rejestrowali nasze zrzuty. Uwierz, bardzo łatwo bedzie się zgubić w całym tym bałaganie botów na telegramie, stron internetowych czy loginów i haseł do zrzutów. W poniższym linku znajdziesz prostą formatkę w pliku excel wraz z przykładami logów. Uwierz... ułatwi ci to życie ;)

Formatka Excel - Krypto Sheet

5. Piąty i chyba najistotniejszy punkt. Gdzie sprzedać lub wymienić swoje kryptowaluty? Jest kilka giełd, na których warto mieć konta i handlować swoimi zasobami, lub wymieniać na inne tokeny. Na sam początek polecam trzy miejsca, na których możesz handlować swoimi tokenami i również tymczasowo przechowywać zgromadzone kryptowaluty. 

BitBay - www.bitbay.pl

Coinbase - www.coinbase.com

Binance - www.binance.com

Teraz już wiesz jak właściwie zabrać się za łapanie dropów. Pamiętaj o zapisaniu wszystkich dostępów do swoich portfeli! Wszystkie seedy, klucze i inne dane dostępowe powinny być porządnie opisane i przechowywane. Jeżeli stracisz dostępy do swoich portfeli, twoje kryptowaluty najprawdopodobniej zostaną tam na zawsze.

 

Przygotuj sobie plik w notatniku z informacjami dostępowymi i pendriva, tam przechowuj swoje dostępy do portfeli. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o portfelach i jak najlepiej przechowywać swoje krypto zapraszamy do zakładki portfele. A jeżeli zastanawiasz się jak spieniężyć swoje zbiory zajrzyj do zakładki giełdy.

bottom of page