top of page

Czym są krypto airdropy i jak działają? Sprawdź jak możesz zarobić na zrzutach!Czym jest AIRDROP?


Krypto airdrop to praktyka, w ramach której społeczność wspierająca dany projekt otrzymuje w nagrodę darmowe tokeny. Mówiąc najprościej, jest to gratisowa promocja na token, który jest promowany, jeżeli pomagasz w promocji i rozwoju projektu twórcy nagrodzą cię darmowym zrzutem (airdropem) na twój portfel. Nagradza się również lojalne społeczności istniejących już projektów, które subskrybują i korzystają z określonej platformy blockchain.Jak to działa?


Każdy drop rządzi się swoimi prawami, twórcy projektów narzucają coraz to nowe zadania za kwalifikację się do zrzutu. Airdrop może mieć charakter wykonania kilku zadań lub konkursu (bounty) z którego zostaną wyłonieni zwycięzcy, który otrzymają darmowe tokeny. Zazwyczaj są to zadania do wykonania na różnych platformach SOCIAL MEDIA.


Cały proces airdropowy to nic innego jak zaplanowana akcja marketingowa, która ma na celu spopularyzować dany projekt. Im większy masz w tym swój udział tym lepiej zostaniesz nagrodzony podczas zrzutu.


Zazwyczaj jest określony czas trwania akcji i regulamin wzięcia udziału. W konkretnym terminie twórcy uruchamiają smartcontract i wysyłają tokeny do kwalifikujących się uczestników kampanii.


Istnieje również inny rodzaj dropa. Jest to airdrop dla społeczności, która posiada tokeny konkretnego projektu i w nagrodę lub w ramach akcji lub podziału (fork) jest zrzut. W tym przypadku, aby kwalifikować się do dropa trzeba posiadać daną kryptowalutę.Dlaczego trórcy robią airdropy?


Głównym powodem tej praktyki jest budowanie świadomości, szczególnie w przypadku nowej wirtualnej waluty. Świat wirtualnej waluty w dużym stopniu opiera się na „szumie”. Ludzie nieustannie szukają kolejnej ekscytującej rzeczy i jako takie darmowe tokeny stanowią zachętę do przyciągnięcia większej liczby osób do projektu. Ogłoszenie nadchodzącego airdropu wywołuje bardzo potrzebny szum zarówno w mediach społecznościowych, jak iw świecie wirtualnej waluty.


Jak wspominaliśmy wcześniej jest to świetna akcja marketingowa, w którą zaangażowane są tylko najbardziej zainteresowane osoby co dodatkowo potęguje wzrost popularności projektu.Nie daj się oszukać!


Niestety, ale na fali dropów wyrasta masa pseudo projektów, które mają na celu wyłudzić od ciebie pieniądze lub kryptowaluty. Zasada jest prosta airdropy są DARMOWE jeżeli twórcy proszą cię o wysłanie krypto do odebrania dropa lub opłaceniu kosztu transakcji może to oznaczać, że projekt to zwykła wydmuszka lub podszywka pod prawdziwy projekt. Wyjątkiem będą projekty, do których trzeba użyć ETH do wykonania transakcji, wtedy jednak to ty dokonujesz płatności przy samej transakcji.Gdzie są moje tokeny?


Każdy projekt ma określone wymagania co do dropa swoich krypto. Jest tam określone jaki portfel będzie potrzebny, na jakiej platformie itp. Pamiętaj, aby dokładnie weryfikować podawane informacje, bo przez pomyłkę może ominąć cię zrzucanie tokena. Jeżeli chcesz wiedzieć jak się przygotować i zebrać swoje pierwsze krypto dropy zapraszam cię do zakładki "Jak zacząć" dowiesz się tutaj jak zacząć swoją przygodę i powiększać krypto portfolio.Łap pierwsze dropy 👉 KRYPTO DROPY44 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie


Odbierz swoje pierwsze darmowe krytprowaluty 👉 Krypto Dropy

 

bottom of page